Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево и топло со мала до умерена облачност

Денес, понеделник, 20 јуни, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Температурата во Битола до 29 степени. УВ= 8.

Утре, вторник, 21 јуни, во Битола, времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Температурата во Битола до 29 степени. УВ= 9.