Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево со променлива облачност, температура до 34 степени

Денес, четврток, 23 јуни, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево со променлива облачност со засилен северозападен ветер. Од пладневните часови можност за нестабилност со пороен дожд. Температурата во Битола до 34 степени. УВ=8.

Утре, петок, 24 јуни, во Битола, времето ќе биде претпладне со зголемена облачност и повремен дожд. Ќе дува слаб до умерен северозападен ветер. Температурата во Битола до 33 степени.  УВ=8

More from ВестиMore posts in Вести »