Press "Enter" to skip to content

Во Битола претпладне сончево и многу топло со мала до умерена облачност, попладне нестсабилно

Денес, сабота, 2 јуни, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде претпладне сончево и многу топло со мала до умерена облачност. Од пладневните часови можност за нестабилност. Температурата во Битола до 33 степени. УВ=8.

Утре, недела, 3 јуни, во Битола, времето ќе биде претпладне сончево и многу топло со мала до умерена облачност. Попладне нестабилно. Температурата во Битола до 33 степени. УВ=9.