Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност, попладне можна нестабилност

Денес, недела, 4 јули, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде претпладне сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност. Попладне можна нестабилност. Температурата во Битола до 33 степени. УВ=9.

Утре, понеделник, 5 јули, во Битола, времето ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност, попладне нестабилно. Температурата во Битола до 32 степени. УВ=8

More from ВестиMore posts in Вести »