Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево и многу топло со мала до умерена облачност

Денес, понеделник, 4 јули, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена облачност. Температурата во Битола до 34 степени. УВ=8.

Утре, вторник, 5 јули, во Битола, времето ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена облачност. Попладне можност за нестабилност. УВ=8.