Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево и многу топло со мала до умерена облачност, УВ=9

Денес, вторник, 5 јули, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена облачност. Попладне со услови за појава на краткотрајно невреме. Температурата во Битола до 32 степени. УВ=9.

Утре, среда, 6 јули, во Битола, времето ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена облачност. Во попладневните и вечерните услови за појава на краткотрајно невреме. Температурата во Битола до 32 степени. УВ=8.

More from БитолаMore posts in Битола »