Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево и топло со мала до умерена облачност, попладне можност за нестабилност

Денес, среда, 6 јули, во Битола, времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Во попладневните и вечерните часови со услови за појава на невреме. Температурата во Битола до 32 степени. УВ=8.

Утре, четврток, 7 јули, во Битола времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен, на места засилен северен ветер. Температурата во Битола до 33 степени. УВ=9.