Press "Enter" to skip to content

Вечерва на Ракометно, поп симфонијата на Камерниот оркестар на Битола и гостите

Вечерва, како дел од поп симфонијата, со почеток во 20.30 часот на ракометното игралиште во Битола настапуваат Ламбе Алабаковски, Тони Цетински, Гоца Тржан, Ристо Самарџиев, Горан Каран, Викторија Лоба, Александра Јанева и Виктор Апостоловски.
 
Балкан Гала ’22 е уникатен дводневен фестивал единствен на овие простори, кој го сочинуваат најпопуларните проекти на Камерниот Оркестар на Битола во комбинација со најдобрите домашни и најпознатите изведувачи од Балканот.
More from ВестиMore posts in Вести »
More from КултураMore posts in Култура »