Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево и многу топло, температурата до 34 степени

Денес, сабота, 16 јули, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Температурата во Битола до 34 степени. УВ=8.

Утре, недела, 17 јули, во Битола, времето ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Во попладневните часови ќе има локален пороен дожд и грмежи. Ќе дува умерен до засилен северен ветер. Температурата во Битола до 34 степени.  УВ=8

More from ВестиMore posts in Вести »