Press "Enter" to skip to content

Во Битола претпладне сончево, а попладне можност за нестабилност

Денес, недела, 17 јули, во Битола, времето според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде претпладне сончево, а попладне ќе има локален развој на нестабилна облачност проследена со пороен дожд и грмежи. Ќе дува умерен до засилен северен ветер. Температурата во Битола до 33 степени. УВ=8.

Утре, понеделник, 18 јули, во Битола, времето ќе биде претежно сончево и топло. Ќе дува умерен, повремено засилен северен ветер. Температурата во Битола до 30 степени.  УВ=8.