Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево и многу топло, денес до 34, утре до 37 степени, УВ=9

Денес, четврток, 21 јули, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево и многу топло со слаб до умерен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 34 степени. УВ=9

Утре во Битола времето ќе биде сончево и многу топло со слаб до умерен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 34 степени. УВ=9

More from ВестиMore posts in Вести »