Press "Enter" to skip to content

Приведен крадец во Битола, фатен на дело на “Рузвелтова“

На 22.07.2022 година  во 03.20 ч. од страна на полициски полициски службеници од Полициската станица за безбедност на патниот сообраќај Битола лишен е од слобода 46 годишник од Битола.

Тој бил затекнат на ул. “Рузвелтова“ во Битола при обид да изврши тешка кражба, предвидена по чл.236 од Кривичниот законик.

По документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.