Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево и многу топло, темпетурата до 38 степени

Денес, сабота, 23 јули, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи времето ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од променлив правец. Температурата во Битола до 38 степени. УВ=9.

Утре во Битола времето ќе биде сончево и многу топло со умерена локална облачност и со слаб до умерен ветер од северен правец. Кон крајот на денот можна изолирана појава на нестабилност. Температурата во Битола до 37 степени. УВ=8

More from ВестиMore posts in Вести »