Press "Enter" to skip to content

ЈКП “Водовод”: прекин во водоснабдување кај Старата автобуска, екипи работат на терен

ЈКП Водовод-Битола, ги известува граѓаните кои живеат во близина на “СТАРА АВТОБУСКА – СТАКЛЕНА ЗГРАДА” дека има дефект и прекин на водоснабдувањето.


Во текот на оваа ноќ екипи на ЈКП Водовод ќе работат на санирање на дефектот.
Очекуваме до раните утрински часови водоснабдувањето да биди нормализирано, велат од Водовод.

More from ВестиMore posts in Вести »