Press "Enter" to skip to content

Мирко Радовиќ, миленикот на битолската публика нов капитен на Еурофарм Пелистер!

Еурофарм Пелистер од Битола го назначи новиот капитен на тимот, а тоа е Мирко Радовиќ, по заминувањето на Јосип Периќ.

Капитенската лента сега има нов сопственик, а нов лидер на “зелено-белите“ од Битола е црногорскиот репрезентативец Мирко Радовиќ, миленикот на битолската публика.

Радовиќ ја прифати понудата од стручниот штаб и соиграчите да ја преземе одговорноста и да биде капитен на Еурофарм Пелистер во новата сезона. 

More from ВестиMore posts in Вести »
More from СпортMore posts in Спорт »