Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево и топло со слаб до умерен јужен ветер, температурата до 35 степени

Денес, сабота, 30 јули, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево и топло со слаб до умерен јужен ветер. Температурата до 35 степени. УВ=9.

Утре, недела, 31 јули, во Битола, времето ќе биде претпладне сончево со умерена облачност. Температурата до 33 степени. УВ=8а