Press "Enter" to skip to content

СВР Битола: ноќесна 24 возачи под дејство на алкохол

На 30/31.07.2022 во периодот од 23.00 до 05.00 часот на подрачјето на СВР Битола спроведена е акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваат возило под дејство на алкохол.

При контролата констатирани и законски санкционирани се 24 возачи.

За време на контролата биле санкционирани и 34 останати прекршоци.

Засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваме сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта.