Press "Enter" to skip to content

Еурофарм Пелистер ќе биде дел од 50. јубилејно издание на Струшкиот ракометен турнир

Кон средината на август традиционално ќе се игра Меѓународниот ракометен турнир во Струга. Оваа година тоа ќе биде и јубилејно педесетто издание.

На турнирот учеството покрај Еурофарм Пелистер од Битола ќе играат и Струга, Алкалоид, Вардар 1961 и Бутел од Македонија додека од странство ќе настапат: Целје Пивоварна Лашко, АЕК Атина и Татран Прешов.

Почетокот на турнирот е закажан за на 16 август во 17:00 часот, прв натпревар кој ќе се одигра ќе биде дуелот помеѓу Струга и Еурофарм Пелистер.

Следните групни натпревари на Еурофарм Пелистер се закажани за 18 и 19 август.

More from ВестиMore posts in Вести »
More from СпортMore posts in Спорт »