Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево со мала до умерена облачност

Денес, вторник, 9 август, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде претпладне сончево со мала до умерена облачност. Попладне со можност за нестабилност. Температурата во Битола до 32 степени. УВ=8.

Утре, среда, 10 август, во Битола времето ќе биде претпладне сончево со мала до умерена облачност. Во попладневните и вечерните часови ќе има локален развој на нестабилна облачност со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Температурата во Битола до 31 степен. УВ=8