Press "Enter" to skip to content

СВР Битола: претрес во Битола, приведен дилер на хероин

Денеска, 11 август 2022 година, од страна на полициски службеници од Отсекот за недозволена трговија со дрога и оружје при СВР Битола извршен е претрес во дом на 37 лице во Битола, при што пронајдени се хероин и марихуана.

Лицето е лишено од слобода и против него ќе биде поднесена кривична пријава.


More from ВестиMore posts in Вести »