Press "Enter" to skip to content

Во Битола прoменливо облачно со можност за нестабилност

Денес, недела, 21 август, во Битола времето ќе биде прoменливо облачно и нестабилно, особено во попладневните часови на повеќе места ќе биде со пороен дожд и грмежи. Максималната температура во Битола ќе биде до 28 степени. 

Утре, понеделник, 22 август, во Битола времето ќе биде променливо облачно, свежо и нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер.  Максималната температура во Битола ќе биде до 27 степени.