Press "Enter" to skip to content

Денес, вторник на утро, започнува продажбата на билети за СЕФА дуелот, Еурофарм Пелистер – Мешков Брест

РК Еурофарм Пелистер од Битола ја информира јавноста дека билетите за натпреварот од четвртфиналето на СЕХА Гаспром лигата 2021/22 меѓу Еурофарм Пелистер и Мешков Брест ќе бидат пуштени во продажба во вторник наутро.

Билети во Битола ќе се продаваат на следните локации.

-ДИМПО Тобако

– Бродерс Тобако

– S-Travel
Цената на билетот е 200 денари.

Натпреварот се игра в четврток на 25 август во 20:15 часот во спортската сала „Боро Чурлевски“ во Битола.

More from ВестиMore posts in Вести »
More from СпортMore posts in Спорт »