Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево со мала до умерена облачност, попладне со услови за дожд

Денес, петок, 26 август, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност, во попладневните часови особено можност појава на локален пороен дожд. Температурата во Битола до 30 степени.

Утре, сабота, 27 август, во Битола времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност, попладне нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Температурата во Битола до 30 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »