Press "Enter" to skip to content

Бултен на МВР: битолчанец приведен и веднаш однесен во затвор на одлежување на казната

Денеска, 27 август, во 3 часот од страна на полициски службеници од Полициска станица Битола, по судска наредба од Основен суд Битола, приведен е 37 годишник од Битола.

Тој бил баран со потерница за издржување казна затвор во траење од една година за извршени тешки кражби.

Лицетот е спроведено во КПУ Затвор Битола за издржување казната.

More from ВестиMore posts in Вести »