Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево со мала до умерена облачност, попладне можна нестабилност

Денес, сабота, 10 септември, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Од пладне и попладне можност за нестабилност. Температурата во Битола до 29 степени.

Утре, недела, 11 сепрември, во Битола, времето ќе биде променливо облачно, нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Температурата во Битола до 29 степени.