Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево со мала до умерена облачност

Денес, недела, 11 септември, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од западен правец. Температурата во Битола до 29 степени.

Утре, понеделник, 12 септември, во Битола, времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Температурата во Битола до 25 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »