Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево со мала до умерена локална облачност

Денес, понеделник, 12 август, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува умерен до засилен ветер од северозападен правец. Температурата во Битола до 24 степени.

Утре, вторник, 13 август, во Битола, времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 24 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »