Press "Enter" to skip to content

Отворениот ден за навивачите на Еурофарм Пелистер, продолжува на натпреварот со Голден Арт (фотогалерија)

Започна отворениот ден во Битола за навивачи по повод освојувањето на Суперкупот на Македонија од страна на РК Еурофарм Пелистер, а се одржа пред клубските простории на улицата “Паризанска“ во Битола.Младите ракометари на Еурофарм Пелистер се фотографираа со пехарот, а истото тоа го направија и навивачите кои дојдоа да се фотографираат и да купат дресови на клубот.Дружењето со ракометарите и шампионскиот пехар ќе продолжи и за време и по натпреварот против Голден Арт, попладнево до 17 часот во спорската сала “Боро Чурлевски“.

More from ВестиMore posts in Вести »
More from СпортMore posts in Спорт »