Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево и доста топло со мала до умерена облачност

Денес, четврток, 15 септември, во Битола, времето ќе биде сончево и доста топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен западен ветер. Температурата во Битола до 33 степени.

Утре, петок, 16 септември, времето во Битола ќе биде сончево и натпросечно топло со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен ветер претежно од западен правец. Температурата во Битола до 33 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »