Press "Enter" to skip to content

Во Битола наутро студено, преку денот сончево со мала до умерена локална облачност

Денес, понеделник, 19 септември, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи времето ќе биде наутро студено за овој дел од годината, а преку денот сончево со мала до умерена локална облачност. Температурата во Битола до 24 степени.

Утре, вторник, 20 септември во Битола времето ќе биде наутро студено, преку денот сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умeрен ветер претежно од северозападен правец. Температурата во Битола до 24 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »