Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево со мала до умерена облачност, температурата до 20 степени

Денес, вторник, 20 септември, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето во Битола ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умeрен ветер претежно од северен правец. Температурата во Битола до 20 степени.

Утре, среда, 21 септември, во Битола, времето ќе биде променливо облачно со повремен локален дожд. Ќе дува умeрен до засилен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 18 степени.