Press "Enter" to skip to content

Во Битола наутро студено, преку денот променливо облачно со сончеви периоди

Денес, четврток, 22 септември, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде наутро студено, преку денот променливо облачно со сончеви периоди. Во текот на попладнето облачноста ќе се намали. Ќе дува умeрен до засилен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 16 степени.

Утре, петок, 23 сепремри, во Битола, времето ќе биде наутро студено, преку денот променливо облачно со услови за појава на краткотраен локален дожд. Во текот на попладнето облачноста ќе се намали. Ќе дува слаб до умeрен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 17 степени.