Press "Enter" to skip to content

Во Битола наутро студено, преку денот променливо облачно

Денес, петок, 23 септември, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде наутро студено, преку денот променливо облачно со можен слаб дожд. Ќе дува слаб до умeрен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 17 степени.

Утре, сабота, 24 септември, во Битола, времето ќе биде наутро студено, преку денот сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен јужен ветер. Температурата во Битола до 21 степен.

More from ВестиMore posts in Вести »