Press "Enter" to skip to content

Еурофарм Пелистер наместо домаќин во Битола, гостин во Радовиш

Ракометниот клуб Еурофарм Пелистер од Битола и РК Радовиш во координација со Ракоментната федерација на Македонија (РФМ) го сменија домаќинството на натпреварите на двата клуба.

Така в недела на 25 септември од 18:00 часот дуелот наместо во Битола ќе се игра во Радовиш, а натпреварот предвиден за 19/20 ноември наместо во Радовиш ќе се игра во Битола.

More from СпортMore posts in Спорт »