Press "Enter" to skip to content

Во Битола наутро студено, преку денот сончево со мала до умерена облачност

Денес, 24 септември, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде наутро студено, преку денот сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен јужен ветер. Температурата во Битола до 21 степен.