Press "Enter" to skip to content

Во Битола наутро студено, преку денот сончево со мала до умерена облачност и потопло

Денес, недела, 25 септември, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде наутро студено, преку денот сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен јужен ветер. Температурата во Битола до 22 степени.

Утре, понеделник, 26 септембри, во Битола, времето ќе биде променливо облачно, во попладневните часови со врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Температурата во Битола до 22 степени.