Press "Enter" to skip to content

Денес се игра 10. турнир во одбојка “Пелистер Волеј“ 2022“

Денес во споркста сала Медицинското училиште во Битола ќе се одигра 10. по ред турнир во одбојка “Пелистер Волеј 2022“ во организација на истоимениот клуб од Битола.

Покрај сениорската и пионерската екипа на Пелистер Волеј учество ќе земат екипите на Струмица Жени од Струмица, Јанта Волеј од Скопје и екипата на Газели од Скопје.

Турнирот е осмислен да има пријателски предзнак кој секогаш служи како прв показател за формата на екипите пред почетокот на претстојната сезона.

More from ВестиMore posts in Вести »
More from СпортMore posts in Спорт »