Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево со умерена облачност, температурата до 25 степени

Денес, среда, 28 септември, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево со умерена облачност. Ќе дува умерен до засилен ветер од југозападен правец. Температурата во Битола до 25 степени.

Утре, четврток, 29 септември, во Битола времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Попладне ќе има локален слаб дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Температурата во Битола до 25 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »