Press "Enter" to skip to content

Во Битола променливо облачно, попладне ќе има појава на краткотраен дожд

Денес, четврток, 29 септември, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Од пладневните часови ќе има појава на краткотраен пороен дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Температурата во Битола до 25 степени.

Утре, петок, 30 септември, во Битола, времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне ќе има појава на краткотраен пороен дожд и услови за појава на грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Температурата во Битола до 24 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »