Press "Enter" to skip to content

Во Битола 9 нови позитивни на ковид-19, оздравени 3, активни 30 случаи

Во последните 24 часа направени се 735 тестови, а регистрирани се 105 нови случаи на Ковид-19 од Битола се 9.

Регистрирани сe 49 оздравени пациенти од Битола се 3.

До сега во Битола има 17.932 лица позитивни на ковид-19, а активни се 30.

Во текот на изминатите 24 часа, не е регистрирано починато лице.  умрени лица со дијагноза КОВИД-19 од Мој Термин, не се регистрирани починати лица.

Направени се во Битола 26 ковид тестови преку ЦЈЗ Битола 25 и преку “Плодност“ 1.

Досега во земјата се направени вкупно 2.168.892 тестирања на Ковид-19. Вкупната бројка на ковид-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 342.880, бројот на оздравени пациенти е 332.855, на починати е 9.534 а бројот на активни случаи изнесува 491.

More from ВестиMore posts in Вести »