Press "Enter" to skip to content

Кошаркарите на Пелистер денес играат финале на турнирот во Бугарија

Кошаркарите на Пелистер од Битола се изборија за финале на турнирот “Георги Христов“ во Ботевград, Бугарија, кое ќе го играат денес во 19 часот, а противник ќе и  биде екипата на Спартак од Плевен.

Екипата на Пелистер го победи првакот на Бугарија во неговата домашна арена со 71:76, а во второто полуфинале екипата на Спартак Плевен  го победи Черноморец со 86:85.

More from ВестиMore posts in Вести »