Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево и топло со мала до умерена облачност

Денес, петок, 30 сепрември, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Температурата во Битола до 26 степени.

Утре, сабота, 1 октомври, во Битола, времето ќе биде променливо облачно со повремени локални врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Температурата во Битола до 24 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »