Press "Enter" to skip to content

Во Битола променливо облачно со сончеви периоди, попладне со повремен дожд

Денес, сабота, 1 октомври, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде претпладне променливо облачно со сончеви периоди. Во вечерните и ноќните часови и во останатите подрачја времето ќе биде облачно со повремен дожд. Температурата во Битола до 26 степени.

Утре, недела, 2 октомври, во Битола, времето ќе биде во раните утрински часови променливо облачно со повремен локален дожд. Преку денот сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува засилен до силен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 24 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »