Press "Enter" to skip to content

Реми под Тумбекафе во Битола, “пелистерци“ примија гол во судиското време (фотогалерија)

Пелистер – Воска Спорт 1:1 (1:0)

Пелистер и Воска Спорт на дербито во Битола, во рамките на 6. коло од Втората фудбалска лига, ремизираа 1:1, полувреме 1:0.Екипата на Пелистер пове преку Драгарски на стартот на натпреварот во 7. минута, а во второто полувреме израмни Изаир Емини, во судиското продолжение во 92. минута.По шест одиграни кола екипата на Пелистер се наоѓа на 4. место на табелата со вкупно 11 бода, а лидер на табелата е екипата на Вардар со 16 бода.

More from ВестиMore posts in Вести »
More from СпортMore posts in Спорт »