Press "Enter" to skip to content

Се е подготвено за вечерашниот “Паљо Класик“ во Битола (фото)

-Се е подговено за вечерашниот турнир во боди билдинг “Паљо Класик“ во Битола, кој ќе започне во 19 часот во спортската сала “Боро Чурлевски“, рече на брифингот со новинарите организаторот Зоран Лазаревски – Паљо.Денес на пладне се одредија броевите на натреварувачите, категориите во кои ќе се натпреваруваат и измерана килажата на секој натреварувач, а на жеските боди билдерски и висината.На официјалниот состанок присуствиваше и претседателот на Федерацијата за боди билдинг, Бобан Ѓорговски.Според познавачите на овој спорт ќе има одлични преставувања и позирања, а посебно внимание ќе пливлечат боди билдерките, а ќе има две од Битола.За овој натпревар има обезбеден награден фонд од 5.000 евра.

More from ВестиMore posts in Вести »
More from СпортMore posts in Спорт »