Press "Enter" to skip to content

СВР Битола: 23 возачи извршиле непрописно престигнување

Во текот на денешниот ден  (02.10.2022)во периодот од 14.00 до 19.00 часот на територија на СВР Битола спроведена е засилена акциска контрола за санкционирање на возачи кои вршат непрописно престигнување.

При контролата констатирани и законски санкционирани се 23 возачи.

За време на контролата биле санкционирани и  останати 18 прекршоци. 

Засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваме сообраќајните правила.

More from ВестиMore posts in Вести »