Press "Enter" to skip to content

Во Битола претпладне сончево со мала до умерена облачност, попладне врнежи

Денес, понеделник, 3 октомври, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде претпладне сончево со мала до умерена облачност. Околу пладне и попладне ќе има зголемување на облачноста проследено со врнежи од дожд. Ќе дува умерен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 21 степен.

Утре, вторник, 4 октомри, во Битола, времето ќе биде сончево и посвежо со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен  ветер од северен правец. Температурата во Битола до 21 степен.

More from ВестиMore posts in Вести »