Press "Enter" to skip to content

Во Битола 2 нови позитивни на ковид-19, оздравени 5, активни 33 случаи

Министерството за здравство информира дека во последните 3 дена направени се 976 тестови, а регистрирани се 108 нови случаи на КОВИД-19, од Битола се 2.

Регистрирани сe 135 оздравени пациенти од Битола се 5.

Во текот на изминатите 3 дена (30.09 – 02.10.2022) пријавени се 3 починати лица, нема од Битола.

Направени се 976 тестови преку ЦЈЗ Битола 18 и преку “Плодност“ 10.

Досега во земјата се направени вкупно 2.170.602 тестирање на КОВИД-19. Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 343.069, бројот на оздравени пациенти е 333.067, на починати е 9.537, а бројот на активни случаи изнесува 465.

More from ВестиMore posts in Вести »