Press "Enter" to skip to content

Ви Битола ново позитивно 1 лице на ковид-19, озрдравени 11, активни 23 случаи

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа, направени се 745 тестови, а регистрирани се 75 нови случаи на КОВИД-19 во Битола 1 случај.

Регистрирани сe 94 оздравени пациенти од Битола се 11.

Во текот на изминатите 24 часа, не е регистрирано починато лице. 

Направени се во Битола тестови, преку ЦЈЗ Битола 18 и преку “Плодност“ 2.

Досега во земјата се направени вкупно 2.164.862 тестирања на КОВИД-19. Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 343.143, бројот на оздравени пациенти е 333.158, на починати е 9.539 а бројот на активни случаи изнесува 446.

More from ВестиMore posts in Вести »