Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево и посвежо со мала до умерена облачност

Денес, вторник, 4 октомри, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево и посвежо со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 18 степени.

Утре, среда, 5 октомври, во Битола, времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 18 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »